IPhone X ve Bilinmeyen Özellikleri


Land Rover Akıllı Telefon
Land Rover’dan Akıllı telefon Bullitt!
6 Mart 2018
FK Bilişim Blog Köşesi Iphone Yeni emojiler

I phone’lara gelecek olan yeni emojiler

5 Ekim 2018
Hepsini Göster
Iphone x bilinmeyen özellikler

Iphone x bilinmeyen özellikler

1-Zorla Kapatma

Zorla kapatma geçmiş iPhone modellerinde (örneğin; telefon donduğunda), güç tuşu ve ana ekran tuşuna eş zamanlı basıldığında gerçekleşiyordu. Fakat iPhone X modelinde ana ekran tuşu olmadığı için zorla kapatma sistemi de değişti. Bu sistem artık güç tuşu ve ses azaltma tuşuna eş zamanlı olarak basıldığında çalışıyor.

2-L Şeklinde Büyük Pil

Akıllı telefon pilleri her zaman tartışılan bir donanımdır. Genelde yeterli güçte olmadıkları çoğu zaman vurgulanmıştır. Apple, bu vurgulanan sözleri ciddiye alarak iPhone X modelinin bataryasını geçmiş modellerin bataryalarına göre daha sağlam ve güçlü duruma getirdi. Apple, iPhone X modelinin bataryasının geçmiş modellerin bataryalarına kıyasla yaklaşık olarak 2 saat daha fazla ömrü olduğunu açıkladı. iPhone X modelinin pili genişletilmiş ve L harfi şeklinde üretilmiş.

3-Yeni Zil Sesi

Apple firması genellikle zil sesleri ve bildirim tonları  üzerinde pek fazla değişikliğe gitmez. iOS 11 sürümünde de alternatif zil ve bildirim sesleri sunmadı. Fakat iPhone X modelinde, bu politikasından biraz taviz vermiş gibi görünüyor. Çünkü Apple, iPhone X modelinde, bizzat modelin kendisine has bir zil sesi yarattı.

4-Uygulama Geçişleri

iPhone X modelinde fiziksel ana ekran tuşu olmadığından uygulamalar arası geçiş sistemi de değişti. Fakat endişelenmeyin uygulamalar arası geçişler hala çok basit. iPhone X modelinin ekranının altında bir çubuk mevcut. Mobil Uygulamalar arası geçişler bu çubuk ile sağlanmakta. Muhteşem bir yazılım sistemine sahip olan I Phone X’de uygulamalar arasında geçiş yapabilmek için tek yapmanız gereken çubuğu hızlı bir şekilde kaydırmak.